خدمات عمومی70 هزار نفر در چند ثانیه کشته و زخمی شدند/ شب زنده داری بمی ها بر سر قبر 40 هزار جان باخته

پنجم دیماه و صبح گاه مرگبار 10 سال قبلش بار دیگر داغ دل بمی ها را زنده کرد زمین لرزه ای که طی تنها چند ثانیه یکی از کهنترین شهرهای ایران را ویران کرد 40 هزار نفر را کشت، 30 هزار نفر را مجروح کرد و هزاران نفر را بی خانمان و بی سرپرست کرد.به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ ساعت 5 و 26 دقیقه صبح پنجم دی ماه 1382 زمان وقوع حادثه بود، از روزها قبل بم بارها لرزیده بود، شواهدی از بروز زمین لرزه در شهر نمایان شده بود مردم شهر بعدها می گفتند آب قناتها گرم شده بود، برخی چاهها کم آب و برخی پر آب شده بودند، از زمین صداهایی به گوش می رسید زمین لرزه های خفیف زمین را زیر پای مردم می لرزاند اما مردم شهر هیچ گاه این شواهد را جدی نگرفتند.

گفته می شد برخی نیز که از ترس زمین لرزه شب را بیدار مانده بودند با نزدیک شدن صبح و طلوع خورشید با خیالی راحت خوابیده بودند اما زمین لرزه در کمین ماند و پس از انکه از ساعت پنج صبح 26 دقیقه گذشت زمین آنچنان لرزید که صدها کیلومتر آن سو تر را نیز به شدت لرزاند.

آن شد که در تاریخ این شهر کهن ثبت شد تنها در چند ثانیه نزدیک به 40 هزار نفر کشته شدند، 30 هزار نفر زخمی و هزاران نفر نیز بی خانمان شدند.

http://www.bananews.ir/

در این شرایط به دلیل اینکه عملا از شهر 100 هزار نفری بم تنها کمتر 30 هزار نفر زنده مانده بودند عملا خارج کردن زنده مانده ها از زیر اوار نیز به حضور به موقع مردم شهرهای اطراف بسته بود امداد رسانی در ساعات اولیه عملا روی نداد.

قطع شدن مخابرات در شهرستانهای شرقی موجب شد اطلاع پیدا کردن از مرکز دقیق و میزان خسارات توسط نخستین افرادی صورت گیرد که توانسته بودند خود را به شهرهای اطراف به خصوص کرمان برسانند.

بم تنها در چند ثانیه ویران شد/ بم پنجم دی ماه شاهد یکی از فجایع تاریخی بود

طبق آمار رسمی 90 درصد از ساختمانهای شهر بم 100 درصد تخریب شد و سایر بناها نیز از امنیت لازم برخوردار نبودند.

بزرگی این زمین لرزه 6.6 ریشتر و در عمق 10 کیلومتری زمین روی داد گسل زمین لرزه در مسیرش تمام خانه ها و کوچه ها و معابر را با خاک یکسان کرده بود عملا امداد رسانی در روزهای اول با اخلال همراه شد و روزها طول کشید تا اجساد باقیمانده از دل خاک خارج شوند بطوریکه پس از گذشت روزها از زمین لرزه همچنان گرفتار شدگان از زیر خاک حتی زنده خارج می شدند.

در ساعات ابتدایی نیازهای فوری تنها بیل بود و کلنگ، مردم از هر جا خود را به بم رساندند و سعی داشتند زنده ها را پیدا کنند، در ابتدا زخمی ها را به مراکز درمانی و فرودگاه بم می رساندند.

در مرحله بعد همگی سعی داشتند کشته های خود را از زیر خاک خارج و جمع اوری و دفن کنند در اکثر میدانها و چهار راهها مملو بود از کامیونهایی که کفن توزیع می کردند.

ظرف چند روز ابتدایی اکثر جمعیت شهر بم قبل از زمین لرزه ساکن همیشگی قبرستان این شهر شدند این روزها اگر به قبرستان بم سری بزنید به سادگی می توانید قبرهای دسته جمعی را که اجساد را به صورت خانوادگی در آنها دفن شده را ببینید.
منبع : خبرگزاری مهر

سه شنبه 7 دي 1395 - 10:30:00

نظر بدهيد


مصرف انرژی فقط در ۱۵ درصد ساختمانها بهینه است

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: متاسفانه مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان فقط در ۱۰ تا ۱۵ درصد ساختمان های کشور اجرا شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir محمد شکرچی‌زاده در نشست خبری نخستین نمایشگاه راهسازی، راهداری و صنایع وابسته افزود: متاسفانه با وجود گذشت ۲۰ سال از تدوین مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان تنها در ساخت ۱۵ درصد از ساختمان های کشور از این قانون بهره گیری می شود.

وی ادامه داد: مصرف انرژی در ساختمان های کشور ۴ برابر کشورهای اروپایی است و این موضوع باید هر چه سریع تر مورد بررسی قرار گیرد ضمن اینکه ساختمان هایی هم که مبحث ۱۹ را در ساخت و ساز اجرا نمی کنند از طرف شهرداری پایان کار دریافت می کنند.

شکرچی‌زاده اظهار داشت: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اقدامات موثری در چهار حوزه حمل و نقل، ساختمان و ابنیه، معماری، مالی و اقتصادی انجام داده است؛ از جمله می توان به راه اندازی سامانه مدیریت روسازی راه های کشور با همکاری آزمایشگاه فنی خاک اشاره کرد که با اجرای این پروژه ۵۵ هزار کیلومتر از راه های شریانی کشور تحت نظارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با راه اندازی سامانه مدیریت روسازی، مدیریت منابع محدود در نگهداری و تعمیر راه ها انجام شد ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی شناسنامه دقیقی از راه های شریانی کشور به دست آورد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: پروژه دیگری که در بخش حمل و نقل در حال اجراست تهیه و تدوین برنامه عملیاتی طرح ایمنی جاده های کشور است. مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی برای کاهش آمار کشته شدگان جاده ای تدوین طرح ایمنی جاده ها را با همکاری معاونت حمل و نقل و برنامه ریزی در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: در حوزه مالی و اقتصادی مرکز تحقیقات راه و شهرسازی با مشکلات متعددی مواجه است که در این میان نیاز به تامین منابع مشاهده می‌شود البته در این مرکز پژوهش‌های مالی و اقتصادی بسیاری تعریف شده و به این منظور از تجارب بین المللی کشورهایی مانند فرانسه هم استفاده شده است.

شکرچی‌زاده به اقدامات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حوزه معماری و شهرسازی اشاره کرد و گفت: این مرکز اقدامات مناسبی برای ایجاد شهری سبز با بهره گیری از تجربه‌های بین المللی برای توسعه پایدار شهری انجام داده است.

به گفته رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در حوزه ساختمان و ابنیه فنی هم مبحث انرژی به طور ویژه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

شکرچی‌زاده ادامه داد: در حوزه بهبود مصالح مورد استفاده در ساختمان ها، جاده ها و راه های کشور هم گام های موثری برداشته شده است هم اکنون حدود ۵ میلیارد دلار سالانه بتن در کشور استفاده می شود که در این زمینه مرکز تحقیقات دستورالعمل اجرایی بتن ۱۴۰۴ (بتن باکیفیت) را در دستور کار قرار داده است.

وی به تحقیقات انجام شده در حوزه فرونشست های زمین اشاره کرد و گفت: گزارش های بسیاری در این زمینه آماده شده است و هم اکنون ابزارهای خوبی در اختیار مرکز تحقیقات برای تدوین دستورالعمل های ساخت و ساز در حوالی قنات ها، گسل ها و ... قرار دارد.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: سلسله نشست هایی هم برای وقوع زلزله احتمالی در تهران برگزار شده است که می توان به نشست های زلزله تهران و حمل و نقل، زلزله تهران و بیمارستان ها و ... اشاره کرد. ضمن اینکه اقدامات مناسبی هم برای کاهش تلفات جانی در زلزله انجام شده است.

وی تصریح کرد: گاز می تواند یک منبع خطرآفرین در زمان وقوع زلزله باشد و گاهی ۳۰ تا ۵۰ درصد تلفات زلزله ناشی از آتش سوزی ها و انفجار گاز است که در این زمینه مرکز تحقیقات با کمک یک شرکت دانش بنیان دستگاه قطع کن اتوماتیک گاز را تولید کرد که این دستگاه می تواند هم در شبکه خانگی و هم در ساختمان های دولتی مورد استفاده قرار گیرد.

شکرچی زاده در پایان به تعامل جدی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با مراکز علمی سایر کشورها اشاره کرد و خاطرنشان کرد:در آینده نزدیک نشستی مشترک با دانشگاه کالیفرنیا در حوزه شتاب نگاری خواهیم داشت و از آخرین تجارب محققان این دانشگاه بهره خواهیم برد ضمن اینکه تاکنون تعاملات خوبی هم با کشور فرانسه و آلمان در حوزه های مختلف راه، جاده، مسکن و ... داشته ایم.

منبع : خبرگزاذی مهر

سه شنبه 7 دي 1395 - 10:30:00

نظر بدهيد


طرح «اقدام» برای نمای ساختمان‌های تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تأکید بر اینکه نمای ساختمان‌ها و منظر شهری تاکنون در گرو تصمیم‌گیری‌های فردی قرار داشته از اقدام شهرداری تهران برای اصلاح و تدوین ضوابط معماری و نمای شهری در تهران خبر داد.
به گزارش «دنیای اقتصاد» علیرضا نادری معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به جایگاه معماری نما در ساخت‌وسازهای کنونی اظهار کرد: در ساخت‌وسازهای پس از دهه 40 هیچ‌گونه عنایتی حتی به نمای بناهای مجاور وجود ندارد، این در حالی است که اگر به نمای ساختمانی واحد بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمان‌ها فکر شود همگونی نمای شهری در کلیت از بین می‌رود. معاون شهردار تهران درباره مجموعه اقداماتی که تاکنون برای نمای ساختمان‌ها انجام شده، گفت: بازنگری بخشنامه‌های پیشین، انتخاب مناطق پایلوت جهت ساماندهی نمای ابنیه، ساماندهی نمای شاخص شهر و تصویب طرح تفصیلی از جمله اقداماتی است که تاکنون اجرایی شده است. او ادامه داد: علاوه بر این، ضوابط عام نما برای ساختمان‌های شهر تهران در بندهای 16-9 و 18-16 طرح تفصیلی جدید نیز ارائه شده است. نادری با اشاره به اقدام آتی در راستای منویات مقام معظم‌رهبری مبنی بر توجه به معماری و شهرسازی اسلامی، تصریح کرد: ارتقای کیفیت بصری و ادراکی منظر شهری، مطلوبیت سیما و رسیدن به راهکارهای اجرایی مناسب در خصوص تحقق آن، تقویت هویت کالبدی و معماری شهر تهران و افزایش حساسیت شهروندان در راستای اهداف مدیریت منظر شهری اقداماتی است که در مجموعه تدوین ضوابط مربوط به معماری اسلامی به آنها توجه خواهد شد.
منبع : دنیای اقتصاد

یکشنبه 5 دي 1395 - 12:30:00

نظر بدهيد


اعلام شرایط استفاده انبوه سازان از تسهیلات ساخت بدون سپرده

بر اساس اعلام بانک مسکن انبوه‌سازان واجد شرایط دریافت وام ساخت می‌توانند بدون سپرده این بانک از دوره‌های زمانی مختلف برای اخذ تسهیلات استفاده کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ طول دوره مشارکت مدنی برای وام ساخت بدون سپرده، بر حسب تعداد واحدهای مسکونی تعریف شده در پروژه ساختمانی، از ۱۲ تا ۳۶ ماه، قابل تنظیم است.

مدت اولیه ۱۲ ماه برای قراردادهای مشارکت مدنی برای آن دسته از ساختمان سازی است که حداکثر پنج واحد مسکونی در پروژه ساختمانی، تعریف شده باشد.

برای پروژه های دارای ۶ تا ۲۰ واحد مسکونی، حداکثر مدت قرارداد مشارکت مدنی، مدت ۱۸ ماه در نظر گرفته شده به این معنا که سازنده از زمان دریافت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن، ۱۸ ماه فرصت دارد با استفاده از وام دریافت شده، نسبت به ساخت و تکمیل پروژه اقدام کند و بعد از آن، باید اقدام به فروش اقساطی و بازپرداخت تسهیلات دریافتی، کند.

بر اساس ضوابط تعیین شده برای وام ساخت انبوه سازی، مدت زمان اولیه قرارداد مشارکت مدتی برای پروژه های ۲۱ تا ۵۰ واحدی، ۵۱ تا ۱۰۰ واحدی و همچنین ۱۰۱ واحدی و بیشتر نیز به ترتیب مدت ۲۴ ماه،‌ ۳۰ ماه و ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است.

زمان بندی مزبور برای طول دوره مشارکت مدنی، بصورتی تعیین شده که پروژه های پر واحد که عملیات ساخت آنها زمان بر است، بتوانند در دوره زمانی بیشتری نسبت به پروژه های کم واحد، اقدام به بازپرداخت وام ساخت کنند.

نرخ سود این تسهیلات، ۱۸ درصد تعیین شده و برای دوره فروش اقساطی - انتقال وام ساخت به خریدار واحد مسکونی نیز نرخ سود در همین سطح می ماند.

انبوه سازان و سرمایه گذاران پروژه های ساختمانی، سازنده های صاحب صلاحیت برای دریافت این تسهیلات، نیازی به سپرده گذاری ندارند، در نتیجه سود واقعی تسهیلات، برابر با سود اسمی است و نرخ بازدارنده یا فاقد توجیه اقتصادی، محسوب نمی شود.

بر اساس این گزارش، در تهران و ۶ کلان شهر کرج، تبریز، مشهد، اهواز، شیراز و اصفهان،‌ برای ساختمان سازی سنتی (روش معمول ساختمان سازی)، به ازای هر واحد مسکونی، ۱۰۰ میلیون تومان وام ساخت به سازنده پرداخت می شود.

پروژه‌هایی که به روش صنعتی در این شهرها احداث می‌شود، سقف تسهیلات معادل ۱۳۰ میلیون تومان تعیین شده و در تهران و ۶ کلان شهر یاد شده، چنانچه سازنده های مسکن از فناوری های منتقل شده به کشور در زمینه صنعت ساختمان و همچنین از روش‌هایی که به ارتقای بهره وری مصرف انرژی، برای ساختمان سازی استفاده کند، بانک مسکن به ازای ساخت هر واحد مسکونی، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده پرداخت خواهد کرد.

همچنین در جزایر کیش و قشم نیز برای سنتی سازی مسکن تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی، برای صنعتی سازی وام ۱۲۰ میلیونی و برای فناوری های نوین نیز وام ۱۲۰ میلیون تومانی به ازای ساخت هر دستگاه واحد مسکونی پرداخت می شود.

علاوه براین در مراکز استان و شهرهای بزرگ (شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر) و سایر مناطق آزاد کشور نیز وام ساخت بدون سپرده برای سنتی سازی با سقف ۹۰ میلیون، برای پروژه های صنعتی سازی ۱۱۰ میلیون تومان و برای استفاده از فناوری های نوین نیز وام ۱۳۰ میلیون تومانی پرداخت خواهد شد.

سایر شهرها نیز برای سنتی سازی، وام بدون سپرده ۷۰ میلیون تومانی و برای پروژه های صنعتی سازی، وام ۹۰ میلیون تومانی و برای فناوری های نوین نیز وام ۱۰۰ میلیون تومانی به ازای ساخت هر دستگاه واحد مسکونی، پرداخت می‌شود.

همچنین در مناطق شهری کمتر توسعه یافته، برای پروژه های سنتی سازی، وام ۵۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد مسکونی، به انبوه ساز پرداخت می شود و برای صنعتی سازی و مدل سوم ساختمان سازی (انتقال فناوری نوین) نیز در مناطق کمتر توسعه یافته، وام ۷۰ میلیون تومانی پرداخت خواهد شد.
منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

یکشنبه 5 دي 1395 - 12:30:00

نظر بدهيد


بازار خرید و فروش خانه های کلنگی و جدول

چرخه تبدیل خانه‌های کلنگی به آپارتمان‌های نوساز سبب شده است تا هر اندازه عرضه آپارتمان‌های نوساز در شهر افزایش پیدا می‌کند، عرضه خانه‌های کلنگی کاهش یابد

نکته ای که در خرید ملک کلنگی باید در نظر گرفت شمالی یا جنوبی بودن است، چنانچه ملک شمالی باشد، باید 6 درصد مساحت موجود زمین را در هنگام ساخت به عنوان نورگیر اختصاص دهد. برای مثال: زمین 200 متر مربعی چنانچه شمالی باشد در زمان ساخت 12 متر مربع باید نورگیر داشته باشد. یعنی اینکه در هر طبقه 12 متر مربع متراژ مفید کمتری نسبت به زمین جنوبی(یعنی ملکی که در جنوب خیابان یا گذر واقع است) وجود دارد. و همچنین فاکتورمهمی که باید مورد ارزیابی قرار گیرد شرایط قدر السهم و تراکم آن است.
برهمین اساس؛در یک بررسی  از خانه های کلنگی که برای فروش گذاشته شده اند در جدول زیر از نقاط مختلف انتخاب شدند که کمترین قیمت در بین آنها مربوط به خانه ای 50 متری در محله جوادیه با متری یک میلیون تومان و بیشترین آن مربوط به خانه ای 160 متری در شهرک نفت با متری 9 میلیون و 375 هزار تومان است.
به گزارش خبرنگار "ایران فایل" قوی ترین موتور جستجوی املاک و مستغلات؛ در شرایطی که در آبان ماه 1394 بیان شد شیب منحنی تغییرات قیمت در بازار املاک کلنگی صاف شده و عرصه برای بازگشت سازندگان فراهم آمده و نیز بانک مرکزی اعلام کرد که سیر نزولی صدور پروانه‌های ساختمانی طی سال‌های 1392 و 1393 در سه ماهه نخست سال 1394 متوقف شده است، با این حال گزارش مرکز آمار از صدور پروانه‌های ساختمانی تهران در تابستان 1394 حاکی از کاهش 21.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بود.

آدرسمساحت زمینطول برقیمت واحدقیمت کل
پاسداران بالاتراز بهارستان ششم 56921130000007397000000
تهران پارس خ 188 غربی4201290000003780000000
تهران پارس 3 راه تهرانپارس4000100400000016000000000
جردن قبادیان 1585253800000060230000000
ظفر دلیری خ عمرانی8654883000420000000
هروی میدان هروی خ گلزار 2501388000002200000000
دولت چهارراه قنات 105072470000026000000000
آپادانا خرمشهر 1566170000002652000000
اشرفی اصفهانی بالاتر از همت 6501461530004000000000
ولیعصر بعداز پارك ساعی 450364890000022000000000
نامجو كاوه شرقی خ نصرآبادی7554000000300000000
مجیدیه شمالی 16متری دوم12066700000804000000
ظفر خ دلیری خ بارگاه16118120000001932000000
دولت سه راه نشاط 360244445000016000000000
اختیاریه شمالی خ جهانی نیا 806150000001200000000
پاسداران شمالی خ نارنجستان33612240000008064000000
یوسف آباد جهان آرا40014110000004400000000
صادقیه بین فلكه اول و دوم صادقیه 68513235000900000000
قیطریه خ حكمت شرقی20015120000002400000000
فرمانیه بلوار اندرزگو 1008270000002700000000
پیروزی خ نبردشمالی 15664800000748800000
زعفرانیه خ پسیان ماكویی پور 1457250000003625000000
نیروی هوائی خ شواخ 13577200000972000000
پیروزی خ محصل10066000000600000000
سبلان شمالی خ نوری10264000000408000000
ستارخان میدان توحید خ پرچم13166500000851500000
جلفا بهشت مادران 138690570001250000000
ونك ده ونك خ 4 155690000001395000000
ستارخان شادمان 14277000000994000000
شهرآرا خ كوكب165897000001600000000
گیشا بلوچستان 1236115000001414500000
خواجه نصیر خ سرباز 12664600000579600000
میدان نوبنیاد خ كوهستان 513182300000011799000000
نظام اباد خیابان طاووسی 8354000000332000000
پیروزی میدان سرآسیاب157776500001200000000
پیروزی میدان بروجردی 188114000000750000000
پیروزی پرستارجنوبی 8165500000445500000
خ دماوند خ زاهدگیلانی3293300000105000000
پیروزی بلوارابوذر پل سوم 2001075000001500000000
ونك ده ونك 4058000000320000000
شریعتی سه راه طالقانی خ آمل 142880000001136000000
محمدیه مقدس اردبیلی خ شادآور 647151700000010999000000
وحیدیه میدان تسلیحات 10054700000470000000
ستارخان شادمان230882000001886000000
امیرآباد كارگر شمالی783201300000010179000000
دروس احتشامیه2313200000004620000000
محمودیه نرسیده به خ خرداد515142800000014420000000
شمس آباد شهید كرد 245785000002082500000
تهرانپارس خ 132 22510104000002340000000
پیروزی خ دهقان 7864350000340000000
پیروزی صد دستگاه بوستان منش 14776150000900000000
پیروزی خ مقداد 12555700000712500000
شهرآرا نرسیده به خ هجدهم20011105000002100000000
پاسداران فرخی یزدی 20025340000006800000000
مفتح جنوبی ورزشگاه شیرودی خ ورزنده5303275000003975000000
میرداماد خ نیل1414371300000018382000000
سعادت آباد نرسیده به خ 111000202100000021000000000
رودكی پایین تر از چهارراه وثوق9054000000360000000
هلال احمر خ شهید قدمی 11073000000300000000
میدان حر بن بست قدیانی10857000000756000000

منبع خبر : ایران فایل

 

سه شنبه 27 بهمن 1394 - 08:30:00

نظر بدهيد


غرب تهران خانه بخریم یا شرق تهران؟

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بسياري از مالکان و سازندگان براي خريداران واقعي تخفيف‌هاي خوبي ارايه کرده‌اند و برخي از آنها نیز به علت رونق اندکی که بر بازار مسکن بوجود آمده مايل به فروش ارزان‌تر و با تخفيف‌هاي متعدد و اخذ مبلغ با چک مدت‌دار نيز هستند

قيمت واحدهاي مسکوني فروشي در شرق و غرب تهران حاکي از اين مساله است که قدرت خريد متقاضيان در شرق تهران نزديک تر به نرخ هاي پيشنهادي فروش است؛ به همين خاطر افرادي که سعي دارند صاحب واحدي حتي با کوچک ترين متراژ شوند محله هاي شرق تهران را انتخاب مي کنند، اما از طرف ديگر خريداراني که به کيفيت منطقه اهميت مي دهند سعي دارند در غرب تهران واحدي را خريداري کنند و يکي از دلايل بالابودن قيمت واحدهاي مسکوني در غرب تهران به دليل دسترسي به شاهراه هاي اصلي ، وجود برج ها و همچنين ويلاهاي مسکوني در اين منطقه است که باعث شده کيفيت سکونت در محله هاي غرب تهران رشد کند.
به گزارش خبرنگار "ایران فایل" قوی ترین موتور جستجوی املاک و مستغلات ؛ به گفته برخی از مشاوران املاک در تهران: آپارتمان‌های قدیمی در شرق تهران تقریبا متری 3 میلیون تومان است و خانه‌های بالاتر از متری 6 میلیون تومان نیز معمولا خانه‌های لوکس دارای سونا و جکوزی و دو پارکینگ هستند که مشابه همین خانه‌ها در غرب به قیمت متری 10 میلیون تومان به بالا برای فروش گذاشته شده است.
 فعالان بازار مسکن نیز عنوان می کنند ؛ در بازار خرید ملک ، خریدار کلان کم دارد و بیشتر خریداران افرادی با سرمایه اندک در حدود 300 میلیون تومان هستند.
 بر همین اساس يکي از مشاوران در شرق تهران معتقد است: بيشتر ملک هاي نوساز در يک محله کاهش يا افزايش قيمت کمتري دارند و به عنوان مثال اگر در يکي از کوچه‌هاي تهرانپارس قيمت هر متر نوساز بالاي شش ميليون تومان باشد، بيشتر املاک آن محله، قيمتي مشابه دارد.
به عقیده وی قيمت‌ها به صورت اسمي کاهش داشته ولی در اين بين برخي از مالکان قيمت‌هاي پايين‌تر از قيمت عرف محله براي فروش گذاشته‌اند.
به عقيده يکي ديگر از مشاوران املاک اين منطقه، تعداد معاملات در برخي از محله‌ها به علت شلوغي و آلودگي بسيار کمتر شده است.

آدرسقیمت واحدقیمت کل
تهرانپارس فلكه اول خ 138غربی 5700000387600000
تهرانپارس فلكه اول خ 138غربی 5700000655500000
تهرانپارس فلكه اول خ 138غربی 5700000695400000
تهرانپارس خ استخر خ بوستان سوم شرقی 4300000288100000
تهرانپارس خ 218 غربی 5400000702000000
تهرانپارس بالاتر از فلكه سوم خ 208 غربی4100000344400000
تهرانپارس خ 164 غربی 70000001071000000
تهرانپارس میدان پروین خ 202 شرقی 3250000195000000
جشنواره كوی اسفندانی3830000230000000
تهرانپارس بالاترازفلكه سوم خ 216 شرقی 4200000294000000
تهرانپارس خ 216 شرقی 3800000361000000
تهرانپارس خ 216 شرقی 3800000254600000
تهرانپارس خ 152غربی 65000001196000000
تهرانپارس خ 144 6000000510000000
تهرانپارس بالاترازفلكه چهارم بلوارصاحب الزمان 4000000280000000
تهرانپارس 214 غربی 4200000357000000
جشنواره روبروی استخر وحدت 3700000370000000
تهران پارس خ 176/2 4500000328500000
تهرانپارس خ 144 غربی 6500000695500000
هروی خ ساقدوش 7000000490000000
بنی هاشم نرسیده به ك طبری7000000420000000
شمس آباد خ مولوی 5500000330000000
مجیدیه شمالی 16 متری دوم 5300000275600000
مجیدیه شمالی خ مظفری 4000000280000000
لویزان شیان65000001137500000
لویزان نرسیده به خ جعفریان 5800000580000000
لویزان شیان80000001040000000
شمس آباد خ شهید كرد خ موسایی4000000304000000
شمس آباد خ شهید كرد4500000337500000
شمس آباد میدان شریفی 5833000350000000
مجیدیه شمالی لاهیجانی 3600000241200000
تهرانپارس خ 212 شرقی 3000000222000000
فرجام غربی خ عبادی شمالی4500000382500000
سراج ك شهید بقائی 3800000353400000
فرجام بین خیابان عبادی و برادران باقری 4500000270000000
مجیدیه شمالی میدان ملت خ امیر كیانوش 5000000575000000
مجیدیه شمالی میدان ملت خ امیر كیانوش 5000000515000000
بزرگراه رسالت جنب مترو باقری 4600000391000000

مشاور املاک دیگری در محدوده منطقه 22 تهران هم با بيان اين مطلب که غرب تهران به علت هواي خوب طرفداران خوبي دارد، گفت: منطقه غرب تهران به علت وسعت و جمعيت کم نسبت به مناطق ديگر پرطرفدار است، حتي در اين يکي دو سال رکود حاکم بر مسکن، خريد و فروش اين مناطق بد نبود.
اگرچه تعداد معاملات خريد و فروش ما نسبت به سال 91 به شدت افت کرده اما در کل نسبت به مناطق ديگر از وضعيت بهتري برخوردار است.


آدرسقیمت واحدقیمت کل
جنت آباد مركزی بلوار بعثت شانزده متری اول 5300000530000000
آیت اله كاشانی سازمان برنامه شمالی5750000517500000
پونك بلوار همیلا5500000495000000
بلوار فردوس خ سلیمی جهرمی 5200000390000000
بلوار فردوس خ سلیمی جهرمی 5200000546000000
بلوار فردوس خ سلیمی جهرمی 5200000468000000
بلوارفردوس شرق بالاتر از خ علی حسینی4166000300000000
بلوار فردوس سازمان برنامه جنوبی5200000270400000
بلوار فردوس سازمان برنامه مركزی 5450000436000000
بلوار فردوس غرب سازمان برنامه مركزی 4400000308000000
بلوار فردوس شرق خ ابراهیمی جنوبی5100000606900000
بلوار فردوس ابراهیمی جنوبی 5100000372300000
آیت اله كاشانی خ مهران95000002090000000
بلوار فردوس بهار شمالی منوچهری غربی4600000437000000
پونك سردار جنگل 5600000358400000
بلوار فردوس غرب خ سازمان برنامه جنوبی5400000361800000
بلوار فردوس غرب خ سازمان برنامه جنوبی5400000270000000
بلوار فردوس غرب خ سازمان برنامه جنوبی5400000378000000
ایت اله كاشانی سازمان برنامه شمالی 6400000627200000
ایت اله كاشانی سازمان برنامه شمالی 6400000563200000
بلوار فردوس شرق ابراهیمی شمالی 6100000439200000
بلوار فردوس شرق ابراهیمی شمالی 6100000317200000
جنت آباد شمالی خ گلزار شرقی 20 متری فردوسی 4698000390000000
اشرفی اصفهانی پیامبر شرقی 20 متری شاهد6100000658800000
اشرفی اصفهانی تیراژه خ امام حسین 6000000732000000
شهران كوهسار 4200000491400000
كن خ كوهسار خ جویبار 3428000240000000
آیت الله كاشانی خ مهران 4615000360000000
بلوار فردوس بلوار شقایق5400000540000000
بلوار فردوس بلوار شقایق جنوبی 4800000537600000
بلوار فردوس غرب خ بهارشمالی خ منوچهری غربی4600000529000000
بلوار فردوس غرب خ بهارشمالی خ منوچهری غربی4600000483000000
بلوار فردوس غرب خ بهارشمالی خ منوچهری غربی4600000432400000
بلوارفردوس خ شقایق جنوبی5300000604200000
بلوار فردوس خ بهار3300000297000000
آیت الله كاشانی خ الهی خ گلهای یكم 4200000445200000
جنت آباد شاهین شمالی 4850000417100000
شهران بالاتراز كوچه مطهری4000000300000000
اشرفی اصفهانی نرسیده به سیمون بولیوار 5300000689000000
شهر زیبا بلوار تعاون فرساد غربی 4500000288000000

منبع خبر : ایران فایل

 

سه شنبه 27 بهمن 1394 - 08:30:00

نظر بدهيد


وضعیت بازار مسکن در سال آینده

غالب کارشناسان اقتصاد مسکن و همینطور کارشناسان اقتصاد کلان معتقدند: بازار مسکن در سال آینده، تغییرات خاص و قابل توجهی پیدا نمی کند و در عین حال، شرایط بدتر از سال 94 نخواهد بود

به گزارش ایران فایل ، این کارشناسان اخیراً در یک گردهمایی تخصصی در وزارت راه و شهرسازی که برای سناریوسازی برای بازار مسکن95، جلسه ای مشترک برگزار کرده بودند، همگی بر این موضوع هم نظر بودند که «سال آینده بازار مسکن با تحولات چشمگیر و عمده روبرو نمی شود.»
این در حالی است که این روزها اینطور زمزمه می شود که دوره زمانی ثبات قیمت مسکن به پایان رسیده و سال آینده قیمت مسکن با افزایش شدید روبرو می شود!
در این باره، مطالعه و تحقیقات کارشناسان صاحب نظر نشان می دهد: چشم انداز قیمت آپارتمان در تهران لااقل تا نیمه سال آینده، غیر افزایشی خواهد بود. البته این عدم افزایش به معنای کاهش بیشتر نیست بلکه احتمال دارد منحنی قیمت اسمی مسکن با نوسانات ماهانه کمتر از 5 درصد روبرو شود. این نوسانات می تواند در برخی ماه ها افزایشی و ماه های بعد، کاهشی باشد.
کارشناسان با لحاظ فاکتورهای موثر بر قیمت مسکن از جمله سایه سنگین قیمت نفت، سناریوی ثبات و غیرافزایشی بودن قیمت واقعی مسکن در سال 95 را مطرح کرده اند.
تجربه 20 سال اخیر در اقتصاد کلان نشان داده است هر زمان قیمت نفت کاهش پیدا کرده، به دلیل کاهش درآمدهای دولت و در نتیجه درآمدهای خانوار، قیمت مسکن نیز کاهش پیدا کرده است. کاهش درآمدهای نفتی، مانع از افزایش نقدینگی سرگردان می شود. کاهش نقدینگی نیز علی القاعده از تورم جلوگیری می کند و در نتیجه انگیزه سفته بازی و خریدهای سرمایه ای را کاهش می دهد.
کارشناسان اقتصاد مسکن تاکید می کنند: هر چند دوره پسابرجام و لغو تحریم ها گشایش هایی در حوزه درآمدهای دولت بوجود می آورد اما تاثیر این اتفاق بر رشد اقتصادی و بازار مسکن، در بلندمدت خواهد بود بنابراین تا نیمه اول سال آینده، نه معاملات مسکن و نه قیمت، جهش نخواهد یافت.
ماه گذشته، حجم معاملات خرید مسکن در تهران 30 درصد افزایش پیدا کرد در حالیکه ماه های قبل، این رشد، منفی بود.
اتفاق دی ماه بازار مسکن به معنای خروج از رکود و ورود به دوره پیش رونق مسکن است. با این حال، تحولات ماه های آتی در بازار مسکن با شیب کمتر از دی ماه، به سمت رونق پیش خواهد رفت.

منبع خبر : ایران فایل

 

سه شنبه 27 بهمن 1394 - 08:30:00

نظر بدهيد


بازار اجاره بهای مغازه در تهران

ماه‌های پایانی سال برای مستاجران واحدهای صنفی اوقات حساسی است؛ از یکسو به فکر فروش بازار شب عید هستند و از سوی دیگر نگران تمدید شدن اجاره مغازه، چراکه در ایران بسیاری از واحدهای صنفی اجاره‌ای هستند و قرارداد اجاره آنها نیز سالانه تمدید می‌شودv

این روزها کمتر کسی به اجاره‌بهای مغازه‌ها توجه می‌کند. قیمت‌ها به‌قدری در این بازار سرسام‌آور است که شنیدن اجاره‌بهای میلیونی مدت‌هاست از مد افتاده اما شنیدن اخباری از اجاره‌ مغازه در تهران که بر هزینه‌های خانوارها به‌شدت تاثیر می‌گذارد، باز هم جذاب و تامل‌برانگیز می‌نماید.
اجاره‌بهای ماهانه هشت‌میلیونی در برخی از پاساژها در غرب و شرق تهران تا رهن‌های 300 و 400‌میلیونی مغازه‌های 14 و 15متری در مراکز خرید شمال‌غرب و شرق موضوعی نیست که این روزها در تب‌وتاب روزهای آخر سال افکار عمومی را به خود مشغول کرده و مسوولان را مجبور به واکنش و طبق معمول اظهارنظر کند.
بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد تغییرات اجاره‌بها در این بازار الگوی مشخصی ندارد وهمیشه مالکین هستند که نرج اجاره بهای واحدهای صنفی خود را تعیین می کنند.
به گزارش خبرنگار "ایران فایل" قوی ترین موتور جستجوی املاک و مستغلات؛ به گفته مشاوران املاک در تهران؛ وضعیت بازار اجاره‌بهای مغازه در تهران به مراتب از وضعیت اجاره‌بهای واحدهای مسکونی بی‌سروسامان‌تر است زیرا هیچ نهاد و ارگانی برای سامان‌بخشیدن و نظارت بر میزان اجاره‌بهای تعیین‌شده از سوی مالکان برای واحدهای تجاری و مغازه‌هایشان وجود ندارد و این موضوع نیز به نوعی طبیعی و منطقی است زیرا هر فردی اختیار تام نسبت به ملک شخصی خود دارد و به هر شکل و با هر قیمتی مختار است که آن را اجاره داده یا بفروشد. اجاره‌بهای مغازه  در مناطق مختلف تهران با توجه به منطقه، مرغوبیت، پاخور و و ضعیت کاری و جواز کسب آن مختلف است و این عوامل در قیمت آن تاثیر‌گذار هستند.

آدرسزیر بناطول برسن بنامبلغ اجاره
مفتح جنوبی نرسیده به ورزشگاه شیرودی 604308000000
هنگام ك 5 604152000000
كریم خان بالاتر از داروخانه 13 آبان242252000000
جنت آباد نرسیده به سمرقند 153252400000
میرداماد م محسنی 40405000000
شهرك غرب نرسیده به خ حسن سیف 304109000000
ولیعصر روبرو پارك ملت229255000000
شهرك غرب بلوار فرحزادی477108000000
بلوار كشاورز خ فلسطین شمالی2481211000000
فاطمی نرسیده به پاساژ پرنیان165251500000
جردن بین 4 راه جهان كودك و پل میرداماد 82111050000000
جنت آباد جنوبی 16 متری اول57677000000
میدان تجریش نرسیده به پاساژ قائم1532015000000
انقلاب خ فلسطین نرسیده به خ وحید نظری655258000000
انقلاب بهارجنوبی55907000000
پونك میرزابابایی16666000000
پونك بالاتراز شهروند55506000000
میدان امام حسین بعد از میدان 173101000000
جمهوری خیابان 30تیر 153151000000
مجیدیه جنوبی خ كرمان جنوبی756013000000
مجیدیه جنوبی خ كرمان جنوبی526010000000
خیابان جمهوری به سمت بهارستان روبروی باغ سپهسالار 124203000000
پونك نرسیده به م پونك 65507000000
لویزان نرسیده به سه راه لویزان 173254500000
اشرفی اصفهانی شهرك نفت809011000000

منبع خبر : ایران فایل

 

سه شنبه 27 بهمن 1394 - 08:30:00

نظر بدهيد


توقف کاهش قیمت زمین

گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت بازار مسکن در پاییز سال 94 نشان می‌دهد، روند کاهنده قیمت مسکن متوقف شده است

شتاب افت معاملات زمین هم به نصف رسیده، به این معنا که رویکرد در معاملات زمین که مقدمه ساخت و ساز است نسبت به نیمه اول سال 94 کمتر شده است. در نیمه اول سال 94خرید وفروش زمین 40 درصد نسبت به نیمه اول سال گذشته کاهش پیدا کرده بود اما در پاییز امسال 20 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. متوسط قیمت فروش هرمتر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده ازطریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران متری 4 میلیون و 410 هزار تومان بوده است که نسبت به فصل تابستان 4/ 0 درصد رشد داشته و نسبت به فصل مشابه سال قبل بدون تغییر بوده است وهمچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین‌های مسکونی کلنگی انجام شده ازطریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 8/ 1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 9/ 23 درصد کاهش داشته است. 


بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 4 میلیون تومان بوده است که نسبت به فصل مشابه سال قبل2/ 0 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زیر بنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 4/ 11 درصد کاهش داشته است. 

همچنین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات در شهر تهران 20 هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل 8/ 0 درصد و نسبت به پاییز سال قبل 4/ 8 درصد افزایش داشته است، همچنین تعداد معاملات انجام شده ازطریق بنگاه‌های معاملات املاک درشهر تهران نسبت به فصل قبل 1/ 31 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 1/ 18درصد کاهش داشته است.

منبع خبر : دنیای اقتصاد

 

سه شنبه 27 بهمن 1394 - 08:30:00

نظر بدهيد


ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع!


منوچهر شیبانی اصل در آیین اعطای اعتبارنامه اعضای هفتمین دوره هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: این صلاحیت در مورد مهندسان از طریق پروانه اشتغال به کار مهندسی و در مورد کاردان های فنی و معماران تجربی از طریق پروانه اشتغال به کار کاردانی یا تجربی و در مورد کارگران ماهر ازطریق پروانه مهارت فنی احراز می شود. وی با تاکید بر رعایت اسناد شهرسازی ازجمله طرح تفصیلی و طرح جامع افزود: در تعدادی از شهرها دو نقشه ای راه افتاده و با یک نقشه پروانه می گیرند و با نقشه ای دیگر می سازند که خلاف قانون است و به شدت برخورد می شود.
شیبانی اصل با بیان اینکه ارتقای حیثیت و شرافت حرفه ای، بزرگترین رسالت سازمان نظام مهندسی ساختمان است، گفت: چنانچه در خصوص مقررات ملی ساختمان ضعفی هست، بایستی با همکاری نهادهای اجرای برطرف شود. وی بر چشم پوشی از حضور در موقعیت هایی که تعارض منافع ایجاد می کند تاکید کرد و افزود: منع حضور کارکنان وزارت راه و شهرسازی درانتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان گامی دراین راستا و نشانگر اعتقاد به استقلال این سازمان است .
شیبانی با اشاره به اینکه نظام مهندسی ساختمان نهادی حرفه ای است که در قبال مردم و اعضای خود مسئولیت دارد، گفت: اعضای این سازمان درکنار حقوق حرفه ای باید به فکر حقوق مردم باشند. وی با بیان اینکه رقابتی بودن فعالیت های مهندسی براساس کیفیت واخلاق حرفه ای شکل می گیرد، افزود: آموزش و بازآموزی از مهم ترین ماموریت های نظام مهندسی است.
شیبانی از تبدیل شدن هر یک از استان ها به پایگاه اجرایی یکی از مباحث مقررات ملی ساختمان خبر داد و با اشاره به اینکه مازندران در خصوص HSE ( ایمنی بنداشت و محیط زیست )، اصفهان در خصوص انرژی و خراسان رضوی در خصوص فناوری های نوین پایگاه شده است، خواستار عهده داری مبحث الزام های معماری توسط آذربایجان شرقی شد.
وی با اشاره به پیشینه دانشگاه تبریز و فعالیت مهندسی ساختمان در استان آذربایجان شرقی، گفت: این استان باید در زمینه خدمات مهندسی ساختمان نمونه باشد و از همین رو از هیات مدیره سازمان نظام مهندسی این استان بیش از سایر استان ها انتظار داریم.
در این آیین اعتبارنامه 15 عضو اصلی و هفت عضو علی البدل هفتمین دوره هیات مدیره سازمان مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی اعطا شد. این دوره از انتخابات هیات مدیره این سازمان با حضور 147 نفر داوطلب 16 مهر همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

منبع : شاسا

پنجشنبه 22 بهمن 1394 - 21:30:00

نظر بدهيد

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51  52  53  54  55  56  57  58  59  60  61  62  63  64  65  66  67  68  69  70  71  72  73  74  75  76  77  78  79  80  81  82  83  84  85  86  87  88  89  90  91  92  93  94  95  96  97  98  99  100  101  102  103  104  105  106  107  108  109  110  111  112  113  114  115  116  117  118  119  120  121  122  123  124  125  126  127  128  129  130  131  132  133  134  135  136  137  138  139  140  141  142  143  144  145  146  147  148  149  150  151  152  153  154  155  156  157  158  159  160  161  162  163  164  165  166  167  168  169  170  171  172  173  174  175  176  177  178  179  180  181  182  183  184  185  186  187  188  189  190  191  192  193  194  195  196  197  198  199  200  201  202  203  204  205  206  207  208  209  210  211  212  213  214  215  216  217  218  219  220  221  222  223  224  225  226  227  228  229  230  231  232  233  234  235  236  237  238  239  240  241  242  243  244  245  246  247  248  249  250  251  252  253  254  255  256  257  258  259  260  261  262  263  264  265  266  267  268  269  270  271  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281  282  283  284  285  286  287  288  289  290  291  292  293  294  295  296  297  298  299  300  301  302  303  304  305  306  307  308  309  310  311  312  313  314  315  316  317  318  319  320  321  322  323  324  325  326  327  328  329  330  331  332  333  334  335  336  337  338  339  340  341  342  343  344  345  346  347  348  349  350  351  352  353  354  355  356  357  358  359  360  361  362  363  364  365  366  367  368  369  370  371  372  373  374  375  376  377  378  379  380  381  382  383  384  385  386  387  388  389  390  391  392  393  394  395  396  397  398  399  400  401  402  403  404  405  406  407  408  409  410  411  412  413  414  415  416  417  418  419  420  421  422  423  424  425  426  427  428  429  430  431  432  433  434  435  436  437  438  439  440  441  442  443  444  445  446  447  448  449  450  451  452  453  454  455  456  457  458  459  460  461  462  463  464  465  466  467  468  469  470  471  472  > 

دوشنبه 28 آبان 1397
صفحه اول مصالح خدمات تماس باما شرايط استفاده سياست سايت